הדברת חרקים

מתוך מליוני מינים של חרקים רק אחוז אחד מוגדרים כמזיקים לאדם. האחוז הזה מהווה מטרד ומעביר מחלות וגם ניזון מגידולים חקלאיים ומסב נזק כלכלי רב. אל דאגה... באחוז הזה אנו נטפל עבורך בדרכים ידידותיות : הדברת חרקים כימית, ביולוגית, מכאנית, פיזיקלית או משולבת + 50 שנות ניסיון מבטיחים לך שקט , ניקיון ובית/ גינה נטולת חרקים
ניסיתם הכל וזה לא עזר?
צרו איתנו קשר מיידית

מהן שיטות הדברת חרקים?

termites damage home, macro close up termites on wooden background
הדברה תברואית

הדברה תברואית מוגדרת כהדברת מזיקים, המצויים בסביבת מגורי האדם.
בשל הצורך בהדברה טוטאלית ומיידית, אחוז נכבד מפעולות הדברת חרקים תברואית הינן שיטות הדברה כימית.
החומרים הכימיים המותרים לשימוש תברואי מספקים הדברה של דקות עד שעות מרגע ביצוע ההדברה, ועד למגע החרק עם החומר ומותו.
לעיתים לאחר ביצוע הדברה, נראה חרק מסתובב בבית ונראה כי אינו מושפע מהחומר.
הדבר נובע כנראה מכך שהוא טרם נגע בחומר.

מרגע הנגיעה ועד להרעלה יעבור זמן קצר שלאחריו יאבד החרק את השליטה על המערכת העצבית שלו, יתהפך וימות. בשילוב עם שיטות ההדברה הכימיות הרווחות כיום בשוק ההדברה התברואית, מיושמות גם שיטות של הדברה ביולוגית, מכאנית והדברה משולבת.

מעל לכל משתדלים כיום לפעול לפי עקרונות של הדברה משולבת האומרים כי בטרם יישום חומרי הדברה כימיים יש קודם לבצע פעולות מניעה, אחר כך פיקוח ובדיקה שיעזרו לנו לקבוע האם יש צורך בביצוע הדברה.

פעולות מניעה וצמצום התופעה
  • שמירה על ניקיון וסניטציה יש לדאוג שלא יישארו שאריות מזון ברחבי הבית, מומלץ לשטוף את הכלים והרצפות על מנת למנוע שרידי לכלוך ושומן המושכים חרקים, לאחסן דברי מזון בכלים אטומים ולעבור על הארונות ובמיוחד אלו המכילים דברי מזון אחת לתקופה.
  • צמצום אספקת מזון ומים לחרקים מניעת נזילות לא מטופלות, אחסון מזון באופן הרמטי
  • צמצום מקומות מחסה של מזיקים
  • סגירת פתחים מהם מתאפשרת חדירת חרקים אם נקפיד לשמור על כללים אלו, נמנע נגיעות של חרקים בתוך הבית ובכך ימנע הצורך בהדברת חרקים ע”י שימוש בחומרים מזיקים לסביבה.