הדברת טרמיטים

הטרמיטים הינם מזיקים העלולים לגרום נזק רב למבנה ולרכוש אם לא מטופלים בזמן. בשל מבנה גופם הרגיש לקרני השמש הטרמיטים מוסבים בתוך פריטי העץ מהם הם ניזונים או בתעלות בוץ אותן הם יוצרים.
לאדם שלא מומחה בהדברה ייקח לעיתים זמן לגילוי המזיק, בזמן זה, יוכלו הטרמיטים לגרום לנזקים כבדים לרהיטים או למבנה
מומחי ההדברה של חברת רגב הדברה יגיעו לביתכם לבצע אבחון מדויק של סוג הנגיעות ומיקומו.
נמליץ לכם על הטיפול הנכון ונדאג שתהיו מרוצים ב-100%

איך מזהים טרמיטים בבית?

Hand of a carpenter pointing at a wood plank destroyed by termites isolated on white
 • גילוי תעלות/מנהרות בוץ המובילות מהקרקע או הרצפה לאורך הקירות והפנלים עד למקורות העץ כגון משקופים, ארונות, ספריות וכו'
 • נוכחות של כנפיים שנשרו במיוחד בעונות המעבר אז יוצאים הפרטים המכונפים למעוף כלולות
 • חורים קטנטנים בעץ/משקוף וחומר מגורגר בסמוך לו
 • מוצרי העץ הפגועים ישמיעו צליל חלול כשנקיש עליהם, או שנגלה בתוכם חלל כשנכניס מברג או עצם חד אחר לתוכם
 • מוצרי עץ הנגועים בצורה חמורה יתפוררו ויחשפו את הטרמיטים עצמם

איך מטפלים בטרמיטים?

פתיונות מורעלים
שימוש בחומרים ייעודיים לטיפול נגד טרמיטים כגון: טרמיט ג'ל.
קידוחים
ביצוע קידוחים בתוך ומחוץ לבית. אל הקידוחים מוחדר חומר הדברה נגד טרמיטים בלחץ גבוה. הקידוחים מבוצעים כל כחצי מטר/מטר על מנת ליצור מערך הגנה היקפי של הבית נגד התפשטות הטרמיטים ונזקם.

בבית שאובחנה בו בעיית טרמיטים, מומלץ מאוד לקרוא לחברת רגב הדברה בעלת הניסיון רב השנים בטיפול בבעיה. מאחר ונזקי הטרמיטים עלולים להיות רבים וכואבים.

קראו למומחים שלנו. 

אנו מבטיחים אבחון מדויק, טיפול מיידי ו-100% שביעות רצון מן הטיפול בבעיה.

ניסית הכל וזה לא עזר?
מלא פרטייך ואנחנו בדרך:

  שאלות נפוצות ששאלתם אותנו

  באמצעות זיהוי מקדים וטיפול בהקדם האפשרי, ניתן למנוע את הנזק הנגרם לרהיטי העץ על ידי הטרמיטים. הטרמיטים עצמם והן הנזק שהם גורמים אינם נראים לעין ולכן בהיעדר אבחון מוקדם, הנזק עלול להתפשט ולגרום לנזקים ברהיטים.

  בהחלט. בשנים האחרונות בישראל ובכלל ברגב הדברת מזיקים בפרט, שמים את הדגש על שיטות הדברה יעילות ואפקטיביות יותר אשר גורמות לפגיעה מופחתת בסביבה בשל השימוש בחומרים בעלי רעילות נמוכה מאוד, המשמשים כרעלי קיבה לחרקים ולא ברעלי מגע המפוזרים בכמות נכבדת על פני כל השטח.

  לא! טרמיטים אינם נמלים למרות הדמיון החזותי לעיתים.

  אחד ההבדלים העיקריים עימו אנו נאלצים להתמודד בבואנו להדביר טרמיטים הוא זה המאפשר לנמלים לחיות מעל הקרקע ולהיות קלות יותר לזיהוי והדברה ואילו טרמיטים הנותרים מתחת לפני הקרקע ובתוך העץ – קשים יותר לזיהוי והדברה.

  אף שרבים מתבלבלים בזיהוי בין הטרמיטים והנמלים ניתן להצביע על הבדלים רבים בין שני המינים.

  מבחינה חיצונית לנמלים מעטפת חיצונית קשה בצבע כהה המקנה להם יכולת עמידה בפני קרינת השמש ומאפשרת להם להיות פעילים מעל פני הקרקע.

  לעומתם לטרמיטים גוף רך ובהיר הרגיש לאור ולכן הם מצויים מתחת לפני הקרקע ומתקדמים ממקום אחד למשנהו דרך תעלות ומנהרות שבנו מבוץ, חלקי עץ ורוק מאגד.

  לנמלים שני זוגות כנפיים שונות בגודלן לעומת הטרמיטים להם שני זוגות כנפיים אחידי גודל וארוכים יותר מאורך הגוף עצמו.

  לנמלים הפרדה ברורה בין פרקי החזה והבטן לעומת הטרמיטים אצלם החזה והבטן נראים כיחידה אחת וכמו כן לנמלים מחושים מכופפים לעומת טרמיטים להם מחושים ישרים.

  התשובה הקצרה: לא.
  התשובה הארוכה ומעניינת יותר: כן! אם כי לעתים נדירות יחסית, במצבים הבאים:
  1. תגובות אלרגיות שונות – חומרים שנישאים באוויר מהפרשות טרמיטים וגם מהקינים שלהם, עשויים לגרום לתגובות אלרגיות. לא כולם רגישים לכך, אך מי שרגיש עשוי לחוות חלק מהסימפטומים הרבים של אלרגיה.

  2. נזקי עובש – יש האומרים, כי טרמיטים גם עלולים להפיץ עובש. ראשית, הם מחבבים לשהות באותם תנאים ומקומות שבהם העובש מתפתח – תנאי לחות וחשיכה. שנית, הם נעים בסביבת העובש וגורמים לנבגים שלו להתפזר. כמו כן, כתוצאה מכרסום העץ באזור העובש, הוא נעשה יותר אוורירי. כל זאת, תורם להתפשטות נבגי עובש במבנה. כשלעצמו, העובש מהווה סיכון בריאותי לא קטן.

  3. הרעלת נפטלין – הפרשות טרמיטים וגם הקינים שלהם, כוללים את החומר הרעיל נפטלין. נפטלין ידוע כמסוכן, בעיקר בבליעה ולגבי כמויות גדולות. כך שלגבי ההפרשות הסיכון לא גדול. לגבי הנפטלין שבקינים, הסיכון הוא רק במצב של הפיכת מוצקים ישירות לגז ("המראה").